Späť

Ako vybrať správnu svadobnú obrúčku

Pridané: 05.01.2018 13:00:00 Počet zobrazení: 1522

05 Január 2018

Ako vybrať správnu svadobnú obrúčku

Svadba je jedným z najkrajších a najvýnimočnejších dní v živote človeka. Pri plánovaní svadby, okrem výberu dátumu a miesta svadby si ľudia zvyknú lámať hlavu nad výberom správnych obrúčok. Symbolizujú totižto to, že sa dvaja ľudia rozhodli spojiť svoje životy a prežiť ich spolu po zvyšok svojho života. Preto ich výber je dôležitý a nezanedbateľný. Aby ste sa netrápili veľmi pri ich výbere, je dôležité prihliadnuť na pár základných kritérií.

Materiál – najčastejším a zároveň najobľúbenejším materiálom býva zlato a striebro. Samozrejme nie v čistej forme, pretože by bolo moc mäkké, ale v prímesi napríklad s niklom, meďou, striebrom. Obsah zlata v prsteni a zároveň jeho pravosť určuje karát. Najbežnejšie sú 14 a 18 karátové šperky. Na výber máte z niekoľkých variant zlata – klasické žlté, biele alebo ružové. Ak ste ale alergickí na nikel, či nepáči sa Vám zlato, či striebro, máte možnosť vybrať si prstene z platiny. Svadobné obrúčky z platiny obsahujú viac rýdzeho kovu, konkrétne má 95 % rýdzosť. Jej výhodou je mäkkosť, vďaka ktorej sa do prsteňa veľmi dobre osádzajú diamanty či iné drahokamy. Zároveň je na nerozoznanie od bieleho zlata.

Veľkosť – o správnej veľkosti sa najlepšie presvedčite priamo v klenotníctve a to vyskúšaním. Ak plánujete si dať vyrobiť prsteň na mieru, veľkosť prsteňa Vám zmerajú a podľa toho vyrobia požadovanú veľkosť. Tento faktor netreba podceniť, lebo aj jeden milimeter (aj keď sa to nezdá) Vám môže pokaziť dobrý pocit a výslednú radosť z prsteňa.

Typ obrúčky – vyberať môžete z 2 typov:
a) klasický typ – základným znakom je ich rovný povrch bez oblých hrán a jednoduchá vonkajšia stavba prsteňa.
b) komfortný typ – má zaoblené hrany, čím sú ideálnejšie pre tých, ktorí chcú svoju obrúčku nosiť denne na prste, pretože nehrozí tlačenie od nej.

Gravírovanie – ide o súčasný trend, kde si mladé páry dajú do vnútornej časti prsteňa vygravírovať najčastejšie dátum svadby. Veľmi vhodné najmä pre zábudlivých ľudí :) Pozor, v súčasnej dobe sa ale modernou grafikou dá laserom vygravírovať aj Váš otlačok prsta, či motto alebo obrázok. Fantázii sa už medze nekladú.

Dizajn – v dnešnej dobe sa dizajn obrúčok posunul o veľa krokov dopredu oproti minulosti. Už to nie je len o klasickom hranatom tvare, či jednej farbe. Voliť môžete z rôznych farebných variácií. Obrúčky už nie sú len hladké, bez vzoru, či ozdoby. Je možnosť si ich dozdobiť (alebo tak už hotové kúpiť) rôznymi šperkami, najčastejšie diamantmi, či zafírom. Povrch nemusí byť len lesklý, ale aj matný. Dokonca sa nemusia mužská a ženská obrúčka na vlas podobať, môžu tam byť v dizajne malé rozdiely. Napríklad žena môže mať obrúčku so vzorom, muž bez vzoru a pod.

Okrem veľkosti prsteňa, jeho materiálu, či dizajnu nezabúdajte aj na jeho šírku. Platí pravidlo, že na väčšej dlani so štíhlymi prstami viac vynikne obrúčka s väčšou šírkou, tzv. masívnejšia. A pri malých, kratších prstoch platí opak, jemnejšia obrúčka.

Všetko to ale záleží na Vašom osobnom vkuse a od toho, koľko chcete do svadobných obrúčok investovať. Nech je to už akokoľvek, nezabúdajte na to, že je to tá najkrajšia pamiatka na Váš veľký deň, ktorý Vás bude sprevádzať minimálne pár rokov Vášho života.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrany osobných údajov

×

Vzhľadom na aktuálnu situáciu fungujeme v obmedzenom režime. Doba dodania produktov môže byť dlhšia.