Späť

Prsteň z platiny,svadobné obrúčky? Výborná voľba!

Pridané: 17.01.2018 09:00:00 Počet zobrazení: 2751

17 Január 2018

Prsteň z platiny,svadobné obrúčky? Výborná voľba!

   Hľadáte zásnubný, či svadobný obrúčky a zároveň túžite po niečom nevšednom? Vyberte si platinu! Áno, dobre čítate, platinu. Každý vie, že najbežnejším materiálom na výrobu zásnubných prsteňov, či obrúčok je zlato, biele zlato alebo striebro. Ak ale patríte k tým ľudom, ktorým sa tieto materály nepáčia alebo ste na ne alergickí, vhodným riešením je práve platina. Je to menej známy kov, ktorý ale vďaka svojim vlastnostiam patrí čím ďalej, tým viac k obľúbenejšej alternatíve zlata či striebra.

   História samotnej platiny a jej používania siaha do dávnej doby, až 700 rokov p.n.l., kde ju poznali už starí Egypťania. Oficiálne ale známou sa stala až v 18.storočí, keď bola privezená z Ameriky k nám. Šperky z nej si dali vyrobiť vtedy známe osobnosti ako Napoleon Bonaparte či Ludovít XVI. Neskôr, v 20.storočí, sa šperky z platiny stali známkou luxusu, keďže si ich vtedy nemohol dovoliť hocikto. V súčasnosti patrí medzi vzácne kovy pre svoj nedostatok a náročný spôsob ťažby, dokonca je vzácnejšia a tým pádom aj drahšia ako samotné zlato. Práve pre toto a pre svoje skvelé vlastnosti je vyhľadávaným kovom na výrobu prsteňov a šperkov, aj napriek svojej vyššej cene.

Aké má tento vzácny kov výhody?
Vysoká tvrdosť – platina patrí medzi veľmi tvrdé kovy, oveľa tvrdšie ako zlato. Táto jej vlastnosť zabezpečuje po dlhé roky stálosť voči obnoseniu. Šperky, napr. brilianty, ktoré sa do nej osadia majú takmer 100% záruku toho, že z materiálu nevypadnú.
Vysoký lesk – lesk dodáva kovu známky luxusu a doplnený o vsadené šperky z neho robí doslova potešenie pre oči každéo náročného zákazníka.
Výraznejšie svetlejšia farba ako zlato, či striebro – práve jej čistým zložením (neprimiešavajú sa do nej iné kovy) má krásny, svetlý odtieň, ktorý vynikne na pokožke.
Trvácnosť – tým, že sa do nej neprimiešavajú iné kovy, je trvácna hlavne vo farbe (nehrozí, aby farba časom vybledla) a aj kvalite.
Antialergický materiál – riziko alergickej reakcie tohto kovu s pokožkou je úplne minimálne, preto je vhodná pre všetkých, ktorí trpia alergiami na kovy.
Mechanická odolnosť – jej tvrdosť platinu zaraďuje medzi veľmi kvalitné kovy, ktoré ani po desiatkach rokov sa nezanášajú, neodiera sa ich povrch a nehrdzavejú alebo inak nereagujú vplyvom vonkajších podmienok. Je tu garancia, že vám prsteň z tohto kovu vydrží naozaj celý život.
Exkluzívnosť – platina je pomerne málo vyskytujúci sa kov v prírode. Ak sú aj náleziská, z ktorých sa získava, tak jej ťažba je dosť finančne náročná. Preto sa považuje za oveľa exkluzívnejší kov ako zlato.


  Platina je naozaj vzácny kov, jedinečný svojimi vlastnosťami a mimoriadne vhodný pre výrobu prsteňov na zásnuby, či svadbu. Štatistiky potvrdzujú, že sa čoraz viac stáva vyhľadávanejšia práve pre svoju exkluzívnosť a jedinečnosť. Jej nevýhodou je jedine vyššia cena vzhľadom na jej náročnú ťažbu. Len tak pre porovnanie, prsteň z platiny je dvojnásobne drahší, ako prsteň zo 14 karátového zlata. Ak ale hľadáte kov, ktorý Vám nezovšednie a prežije s vami celý život, určite si za tento kov priplaťte. Nebudete ľutovať :)

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrany osobných údajov

×

Vzhľadom na aktuálnu situáciu fungujeme v obmedzenom režime. Doba dodania produktov môže byť dlhšia.